گفتمان بسیج تا آمریکای لاتین پیش رفته است

منتشرشده توسط مدیر سایت در تاریخ

سرلشکر سلامی

سرلشکر سلامی

 

سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین تکریم و معارفه فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ که صبح امروز (یکشنبه) در ستاد فرماندهی سپاه حضرت محمد رسول الله برگزار شد اظهار داشت: در این‌گونه مراسمات و مجالس معنوی که سرشار از روح و ریحان و رحمت الهی است؛ باید از نام مبارکه رهبر کبیر انقلاب اسلامی که همه عزت و سرافرازی و استقلال و افتخار کشور عزیز ایران و ملت‌های مسلمان مدیون مجاهدت‌های بزرگ و تأثیرات شگفت‌انگیز شخصیت فکری او است، یاد کنیم.

وی افزود: امام خمینی(ره) با معجزه ذهنی خود بسیج را به‌روی زمین به یک حقیقت متعالی تبدیل کرد و به‌اراده الهی این شجره طیبه را در سرزمین ایمان و اعتقاد و باورهای همه مردم کاشت؛ بسیج شجره مبارکه است که ریشه آن در ایمان مردم و شاخسارهای آن در عالم معنا سیر می‌کند.

سرلشکر سلامی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی که بعد از امام خمینی(ره) پرچم این پدیده مبارک را به‌دست گرفت آن را به بلوغ و کفایت رساند؛ به‌شکلی که امروز می‌توان گفت فرمول حل تمامی مسائل انقلاب و نظام بسیج است، امروز بسیج یک حقیقت جاری به‌روی زمین است و قرآن در فرازهای زیبایی رخساره دل‌انگیز بسیج را ترسیم کرده است.

وی با اشاره به رویکرد معنویت‌محور و خالصانه بسیج در خدمت به مردم، تصریح کرد: بسیجیانی که خدا را دوست دارند و خدا نیز آنها را دوست دارد در واقع مجاهدان راه خدا هستند که در مسیر الهی با آبروی خود معامله می‌کنند و این‌ها از ملامت دیگران واهمه ندارند و تنها در راه خدا به بندگان خدمت می‌کنند.

فرمانده‌کل سپاه گفت: بسیجیان در برابر دشمن تسلیم‌ناپذیر، مستحکم و شکست‌ناپذیرند اما در برابر مؤمنان رئوف، رحیم، خدوم و متواضع و در سیمای نورانی‌شان آثار عبادت مشهود است.

سرلشکر سلامی ادامه داد: تاریخ در طول ۴۱ سال گذشته اثبات کرده است که بسیج همواره فرشته نجات ملت در هر سختی به‌ظاهر غیر قابل عبوری بوده است؛ تفکری است که بن‌بست‌ها را می‌شکند و برای جهاد در راه خدا راه‌ها را می‌گشاید، بسیج بر غیرممکن‌ها غلبه می‌کند و معادله سیطره بر کفار را تنظیم می‌کند.

وی افزود: بسیج در همه مخاطرات در قلب خطر برای ملت همچون کوه آرامش است، بسیج موجب اعتماد به نفس ملت می‌باشد و بسیج بر اصل توکل پایبند است، بسیج دارای اندیشه جاری و سیال و پیش‌رونده است که محدود به جغرافیای خاصی نمی‌شود امروز گفتمان بسیج در یمن، لبنان، سوریه و عراق تکثیر شده است و تا آمریکای لاتین و قسمت‌هایی از آفریقا پیش رفته است.

فرمانده‌کل سپاه با اشاره به قرارگرفتن در هفته بسیج گفت: این روزها، روزهای تکریم مجاهدان خستگی‌ناپذیر بسیجی است که هرجا قدرت‌های بزرگ در برابر اسلام صف‌آرایی کردند آنها در برابرشان ایستادند و شمشیر زدند و سرپنجه‌های آنان را قطع کردند و از شکوه ظاهری دشمنان و امپراطوری‌های به‌ظاهر بزرگ نترسیدند.

وی با اشاره به خدمات بی‌شائبه بسیج در مواقع بحرانی، خاطرنشان کرد: امروز بسیج نقطه اتکا، اعتماد و آرامش درونی مردم است چراکه در زمانهای بحرانی همچون سیل، زلزله، بیماری و تنگدستی این بسیج است که در همه این بحران‌ها میان مردم حضوری شایسته دارد و خدمت می‌کند و همین عامل شکست‌ناپذیری ما است.

سرلشکر سلامی گفت: سپاه حضرت محمد رسول الله که به نام این پیامبر عظیم‌الشأن مزین است امروز به‌واسطه شهدایی که تقدیم انقلاب اسلامی کرده است در تراز این نام مبارک تجلی پیدا کرده است و گرامی می‌داریم یاد شهدایی را که هیچ‌گاه اجازه ندادند دشمن بر ما مسلط شود.

وی اضافه کرد: متأسفانه در دنیا این قاعده ظالمانه حاکم است که هر ملت ضعیفی محکوم به ذلت است و هیچ ملتی نیست که دشمن در عمق سرزمینش نفوذ کند و این ملت ذلیل نشود؛ لذا برای عزیز بودن باید قوی بود چراکه ضعف نقطه تسلیم است و قدرت و قوت عامل اقتدار، عزت و سربلندی است.

فرمانده‌کل سپاه گفت: آنچه ما را در برابر دنیای استکباری به پیروزی رسانده تفکر بسیجی است که بیانگر شرف، مردانگی، جوانمردی، غیرت و تعصب مؤمنانه و دیندارانه بوده و سبب شده است در برابر قدرت‌های به‌هم‌پیوسته بزرگ به پیروزی برسیم.

وی تأکید کرد: امروز ما برای اینکه بتوانیم در برابر این‌همه قدرت انباشته‌شده که برای تسلط بر جهان متراکم شده‌اند بایستیم باید خطی از یک مقاومت گسترده و پایان‌ناپذیر در برابرشان ترسیم می‌کردیم تا بدین واسطه قدرت استکباری آنان را فرسوده کنیم و استخوان‌هایشان را پوک و اندیشه‌شان را باطل کنیم و آرزوهایشان را از بین ببریم.

وی افزود: این کار بزرگ به‌واسطه بسیج و اشاعه تفکر بسیجی انجام شد و اگر این توفیقات و پیروزی‌های مستمر به دست آمد به‌واسطه همین تفکر بود و این مسئله نیز به‌برکت چند عامل تحقق یافته است که مهمترین آن بهره‌گیری از رهبری حکیم با حکمت بالغه الهی، سنت‌شناس، خداشناس، وارسته و آراسته به فضایل، ژرف‌اندیش و دشمن‌شناس با روحی نافذ و کلامی طیب و عملی صالح بوده که سکان انقلاب اسلامی را بعد از امام امت در دست گرفته است.

وی ادامه داد: هر ملتی که از نعمت رهبری حکیم، شجاع و مدبر برخوردار باشد هرگز شکست نخواهد خورد چرا که شخصیت هر ملتی بازتاب هویت رهبرش است، چراکه رهبر روح تکثیرشونده میان ملت است، شخصیتی است که جامعه را در تراز تفکر و آرزو به اهداف والا می‌رساند.

سرلشکر سلامی گفت: عامل دیگر مکتب اسلام است که رهبری آن را تعلیم می‌دهد، مکتبی که معلم جهاد و مروج روح شهادت است و این دو عامل سبب شکست‌ناپذیری یک ملت هستند و تبیین‌کننده این پیام‌های که ملتی که شهادت دارد قطعاً اسارت ندارد، جهاد عامل نجات، رمز سرافرازی و شهادت عامل شکست‌ناپذیری است.

وی گفت: امروز بسیج پیشانی و خط مقدم مقابله با مستکبران جهان است و هر جا که دشمن قد علم کرده است، تفکر بسیجی بدون محدودیت جغرافیایی در برابر آن ایستادند و از حیثیت و ناموس مسلمانان جهان دفاع کرده‌اند و امروز به‌واقع همین تفکر بسیجی عامل فرسایش و زوال دشمن شده است.

سرلشکر سلامی تأکید کرد: امروز وقتی که جبهه مقابله با کفار می‌نگریم درمی‌یابیم که چقدر پیشانی این جبهه وسیع شده است هر کجا که مستکبران آمده‌اند یاوران ولی امر مقابلشان حاضر شدند و از حیثیت و ناموس مسلمانان بدون توجه به محدودیت‌های جغرافیایی دفاع کردند و همین وسعت و عرصه نبرد امروز عامل فرسایش و زوال دشمن شده است.

وی با طرح این سؤال که “امروز چه‌چیزی در شخصیت آمریکا به‌عنوان قدرت درجه‌یک دهه‌های اخیر مشاهده می‌کنیم؟” گفت: آیا احساس نمی‌کنید این قدرت در حال فرسوده و پیر شدن است و رژیم لاغری و پوکی استخوان گرفته است و از درون متلاشی شده و بی‌صاحب است و در بیرون نیز کم‌خاصیت شده و میدان اثرگذاری‌اش کوچک و شعاع عملیاتی‌اش محدود شده است و دیگر قدرتش قاهر نیست؛ در سیاست تخلیه شده است و در برخی حوادث دیگر حضور ندارد.

فرمانده‌کل سپاه گفت: امروز آمریکا از نظر اقتصادی دچار مشکلات بزرگی شده و قدرت نظامی‌اش نیز فرسوده شده است چرا که یک مقاومت فرسایشگر توانمند ظرف ۴۰ سال او را از قرارگاه راهبردی‌اش خارج کرده است و در میدان نبرد از نزدیک با او دست به گریبان شده و بارها او را شکست داده است و امروز نیز این قدرت فرسایشگر در برابرش با اقتدار ایستاده است.

وی با اشاره به بصیرت و دشمن‌شناسی ملت بزرگ ایران در مواجهه با آمریکا و اذنابش، گفت: امروز ملت ایران در برابر همه فشارهای حداکثری اعمال‌شده با تأسی از قرآن کریم، صبر و شکیبایی و استقامت را برگزیده است و این تازه ابتدای راه است برای ملتی که هیچ‌گاه حتی یک لحظه بر دشمن ظالم تکیه نکرده است.

سرلشکر سلامی افزود: امروز در حال تماشای این واقعیت شیرین هستیم که غرب در مغرب، غروب را تجربه می‌کند و آمریکا به‌عنوان نماد قدرت غرب در حال تجربه زوال خورشید عمرش است و این واقعیت انکارناپذیر است.

وی با تصریح به اینکه “امروز ایران اسلامی در برابر همه فشارهای حداکثری ایستاده است و قدرت این ایستادگی فراتر از فشارهای اعمال‌شده است”، عنوان کرد: دشمن امروز سلامت، امنیت، معیشت دین و فرهنگ، قلب و ذهن مردم را نشانه گرفته است و مردم دقیقاً این واقعیت را می‌دانند و در برابر او با قدرت ایستاده و جبهه‌گیری کرده‌اند.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.