شهید حمید ایرانمنش

منتشرشده توسط مدیر سایت در تاریخ

شهید حمید ایرانمنش

شهید حمید ایرانمنش

 

شهید حمید در سال ۱۳۳۴ در کرمان به دنیا آمد. مادر او به دلیل تألمات روحی قادر به نگهداری از او نبود. از این رو حمید را به دایه سپردند و او دوران کودکی را به دور از خانه سپری کرد. یازده سال پس از تولد، با بهبودی مادر به آغوش گرم خانواده بازگشت. تحصیلاتش را تا اواسط دوره دبیرستان ادامه داد اما گرمای این کانون با فوت پدر و مادر به سردی گرایید. دل غمدیده حمید در آغوش جلسات مذهبی گرما یافت و مطالعه کتب روشنگر، از او جوانی آگاه ساخت. همین بلوغ فکری او را به میادین مبارزه علیه ظلم و ستم پهلوی کشاند.
زمانی که طنین فریادهای الله‌اکبر در آسمان ایران پیچید، حمید دیگر احساس تنهایی نمی‌کرد. پس از پیروزی انقلاب، سپاه خانه اصلی او شد و برای مقابله با ضد انقلاب به کردستان شتافت و پس از آن به جبهه‌های نبرد در مقابل دشمن بعثی شتافت. حمید در عملیات‌های “ثامن الائمه”، “طریق‌القدس”، “فتح‌المبین”، “بیت‌المقدس” شرکت کرد. پس از سال‌ها جهاد در سن ۲۷ سالگی در سال ۱۳۶۱ در عملیات بیت‌المقدس در حالی‌که بیش از بیست گلوله بر بدن او نشست به شهادت رسید و خاک خرمشهر از خون او رنگین شد. در حالی‌که یاد و نام حمید ایرانمنش فرمانده گردان پیاده لشکر ۴۱ ثارالله هرگز از ذهن ها زدوده نشد.
از سردار شهید ایرانمنش دو دختر به یادگار ماند. مزار پاک ایشان هم اکنون فضای گلزار شهدای کرمان را عطرآگین نموده است. راهش پر رهرو باد.

وصیتنامه شهید حمید ایرانمنش
بسمه تعالی
السلام علیک یا ابا عبدا… الحسین. لبیک، لبیک، لبیک
خدایا اگر بخواهی از ما بگذری از فضل و احسان تو است نه شایستگی ما و اگر بخواهی ما را به کیفر برسانی از عدل و دادگری توست. بخششت را بر ما آسان فرما و بگذر از گناهان ما، ما را از کیفرت رها کن. ما را طاقت و توانایی دادگری تو نیست و ما را به عفو و کرم خودت ببخش. آمین.
با سلام و درود به خدا و رسول و ائمه اطهار و امام زمان و نایب بر حقش، امام خمینی و ملت شهید پرور ایران.
این وصیتنامه من به امتی قهرمان و شهید پرور است که برای بهای آزادی دین و شرف اسلامی این سرزمین بهای گران‌بهایی پرداخته‌اند و هنوز هم تا به ثمر رساندن این نهال به درختی پر ثمر و پر میوه‌های شیرین این سرزمین بزرگ اسلامی که وجب به وجب خاک آن بوی عطری دلپذیر از عطرهای بهشت خدایی را می‌دهد و باید قدر این نعمت خدا داده را بدانیم و بیشتر به قیمت خون و جان و مال به این نهال تازه تولد یافته بپردازیم.
مسائلی چند به شما ملت، به عنوان فرزندی کوچک از فرزندان شما، متذکر می‌شوم و اگر به سادگی از این مسئله بگذرید، بدانید دچار عذابی سخت خواهید شد. همانطور که می‌دانید خداوند دلایل وجودی خودش را به وسیله پیامبران به دیده‌های عقل بر شما می‌نماید و بعد آن‌هایی که ایمان آورده‌اند، او آن‌ها را مورد امتحانات سخت و شدید قرار می‌دهد تا ببیند که آیا لایق هستند که نعماتش را باز بر آن‌ها بگستراند. شاید دقت نکنید اطراف شما پراکنده است. خطر کودتا، خطر حملات نظامی، خطرات درگیری‌های داخلی و توطئه‌های سران بعضی کشورهای مرتجع منطقه عرب و کشورهای بلوک شرق و غرب و در رأس آن آمریکای جنایتکار .
خداوند تمام حیله‌هایشان را برای از بین بردن اسلام به خودشان برگردانده است و آخرین حربه‌ای را که توانسته‌اند علم کنند، به حساب خودشان طرح کمپ دیوید دوم بوده است که بر خی از حاکمان نالایق عرب می‌خواهند دو دستی بیت‌المقدس را تقدیم آقای بگین نمایند.
تنها نگرانی آن‌ها این است که آمریکای جنایتکار فقط عشرتکده‌های ما را گرم‌تر کند و انبارهای مهماتشان را از هر بنجلی پر سازد و محافظت آن‌ها را هم به‌عهده داشته باشد. بقیه مردم محروم فلسطین و دیگر مردم فقیر بلاد اسلامی در هر شرایطی باشند به این حاکمان چه مربوط است.
سختی هم با دادگاه‌های انقلاب: باید همچنان‌که با قاطعیت با منافقین مبارزه نموده است با تروریست‌های اقتصادی هم مبارزه کند و آن را محکم‌تر بر آنان فرود آورد تا بلکه شبی گرسنه‌ای با شکم سیر بخواب رود.
ای جوانان عزیز و ای خواهران، ای مادران و ای پدران به خصوص روی سخنم با شماست، بگذارید فرزندانتان با آداب و سنن اسلامی بزرگ شوند و سعی کنید به بعد سیاسی و رکن اساسی اسلامی که به آن توجه دارد و ملت هم آگاه به آن شده است از دست ندهید. قرآن را جهت هدایت، نهج‌البلاغه را جهت مردم‌داری و طریقه حکومت، صحیفه سجادیه را جهت آمرزش و طلب مغفرت و دعا به درگاه خدا را از دست ندهید که همین ۳ رکن است که حافظ شما امت شهید پرور اسلامی می‌باشد. برای این‌که طناب‌های محکمی هستند جهت بالا رفتن از آن به طرف خداوند.
شما به دوران زندگی پیامبر توجه کنید و بروید مطالعه نمایید که چه رنج‌هایی متحمل شده‌اند در آن گرمای شعب ابی‌طالب و گرمای سخت آن و چه جنگ‌ها و ناراحتی‌ها را متحمل نگردید. خوب شما مسلمانید پس بیایید کمی فکر کنید، یک شبه که نمی‌شود تمام مسائل و مشکلات انقلاب تمام عیار اسلامی ما را حل کرد. شما یک کشور در دنیا نشانشان دهید که انقلاب بکند ولی به خط سازش یا به شرق یا به غرب نگراییده باشد و ما انقلابمان مسائل داخلی و گرفتاری‌های اقتصادی به اضافه مسئله جنگ و مسائل طبیعی مانند سیل و زلزله همه را در برگرفته است ولی با تمام این مشکلات چون توکل ما بر خدا است خدا هم ما را یاری می‌دهد. شما ملت چون قوم اسرائیل ناسپاسی را پیشه نگیرید و بهانه‌های سخت بر سر دولت اسلامی هر روز نتراشید؛ سعی کنید که مشکلات را بکلی از دولت در کلیه زمینه‌ها بردارید.
و در آخرین صحبت‌هایم روی سخنم با مسئولین امور تربیتی جامعه از روحانیت تا معلمان است، روحانیت متعهد شدیدتر کار کنند. شناسایی اسلام واقعی و معلمین فرزندان مردم را به‌طور امانتی سالم از لحاظ جسمی و روحی تحویل آینده بدهند علی‌الخصوص کودکان پرورشگاه رسیدگی بیشتری باید بگردد. در پایان وصیتم از تمام ملت خواستارم شهدای خودتان را فراموش نکنید.
حمید ایرانمنش

 

گلزار شهدا


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.