بشار اسد: توافق نظامی سوریه و ایران بیانگر سطح روابط دو جانبه است

منتشرشده توسط مدیر سایت در تاریخ

بشار اسد

بشار اسد

 

بشار اسد در دیدار با سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، توافق همکاری نظامی و تکنیکی بین ایران و سوریه را حاصل سال‌ها کار مشترک بین دو کشور دانست.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه خبری المیادین، بشار اسد در دیدار با سرلشکر باقری  رئیس ستاد کل نیروهای مسلح  ایران ضمن ابراز خرسندی از نتایج نشست‌های سوری و ایرانی و امضای توافقنامه همکاری نظامی ، آن را بیانگر سطح روابط دو کشور دانست.

رئیس جمهوری سوریه در ادامه دیدار با سرلشکر باقری و هیئت همراه او اظهار داشت: این توافق حاصل سال‌های کار مشترک و همکاری در زمینه رویارویی با جنگ تروریستی علیه سوریه و سیاست‌های خصمانه علیه دمشق و تهران است.

سرلشکر باقری نیز در این دیدار ضمن تاکید بر اهمیتی که ایران برای ادامه روند تقویت روابط دو‌جانبه در زمینه‌های مختلف با سوریه قائل است ، دلیل آن را منافع حاصل از این روابط برای دو‌ ملت ایران و سوریه و حمایت دو کشور از یکدیگر در برابر تلاش‌های مداخله جویانه علیه تصمیمات مستقل ایران و سوریه عنوان کرد.

«علی ایوب» وزیر دفاع سوریه و «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه در زمینه گسترش‌‌ همکاری‌های نظامی همه جانبه توافقنامه‌ای امضا کردند.

بر اساس گزارش المیادین ، این توافق مبتنی بر تقویت روابط نظامی و امنیتی و هماهنگی بین نیروهای مسلح دو‌ کشور است.

رسانه‌های صهیونیستی توافقنامه همکاری نظامی بین ایران و‌ سوریه را به مثابه نشان دادن خواسته‌ها و اهداف دو کشور و پیامی دو‌گانه به این رژیم ارزیابی کردند.

این رسانه‌ها اظهارات سرلشکر باقری بلافاصله پس از امضای این توافقنامه مبنی بر تصمیم ایران برای کمک به ارتش سوریه و توسعه سامانه‌های پدافند هوایی این کشور را حائز اهمیت دانستند.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.