افتتاح سد خاکی در مرزهای شرقی باحضور سردار محمد پاکپور

منتشرشده توسط مدیر سایت در تاریخ

افتتاح سد خاکی

افتتاح سد خاکی

 

با اتمام پروژه سد بزرگ خاکی منطقه لانو شهرستان سربیشه در خراسان جنوبی توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، طی مراسمی بهره برداری از این پروژه آغاز شد.

سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در این مراسم تاکید کرد: اولویت سپاه برای کارهای عمرانی، مناطق محروم و کم برخوردار است.
وی افزود: در هر جایی از کشور که نیاز به کمک باشد، به کمک می شتابیم و آن را یکی از ماموریت های اصلی خودمان می دانیم. گفتنی است تا پیش از احداث این سد خاکی توسط سپاه، ساکنان مناطق لانو سربیشه و روستاهای اطراف آن در جریان بارندگی ها، دچار خسارت های زیادی می شدند و مزارع و منازل مسکونی آنان آسیب می دید و در عین حال نزولات آسمانی منطقه نیز هدر می رفت و از دسترس استفاده خارج می شد که با افتتاح این طرح علاوه بر پوشش آب شرب و کشاورزی ساکنان منطقه، شرایط تغذیه و احیای قنات های محلی نیز فراهم آمد.

 بر اساس این گزارش، سد بزرگ احداثی توسط این نیرو، آب لازم را برای مصارف کشاورزی و شرب ۱۷ روستا و همچنین تغذیه قنات های منطقه، فراهم ساخت.
این طرح با تلاش های مهندسی و عمرانی قرارگاه شهید ناصری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با قابلیت بیش از یک میلیون متر مکعب آب گیری، به بهره برداری رسید‌.

همزمان با افتتاح این پروژه که بیش از ۱۷ روستای منطقه را زیر پوشش و چتر آبی خود قرار داد، کلنگ آغاز عملیات اجرایی فاز نخست آبرسانی منطقه خوشاب نیز با حضور سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه بر زمین زده شد.
از سوی دیگر با پایان فاز نخست عملیات آب رسانی منطقه خوشآب توسط سپاه، بیش از ۱۰ روستای منطقه که تابه حال از مشکل آب رنج می بردند، صاحب آب آشامیدنی سالم لوله کشی خواهند شد.
فاز دوم این عملیات نیز به زودی توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به بهره برداری خواهد رسید.

 


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.