,

دانلود کتاب به گوشم

به گوشم

 

 

به گوشم نام مجموعه سه جلدی کتابی است از آثار انتشارات شهدای نیروی زمینی که شامل خاطرات فرماندهان گردان در دوران دفاع مقدس میباشد

خاطراتی شیرین و جذاب که یادآور روزهای پر حرارت دفاع و خون و حماسه است…

خاطرات مجاهدان راه خدا در هر مقطعی از تاریخ ، ابتدا جزئی از وجود مجاهدان است ، در عرصه معرفت،بخشی از معارف جامعه مجاهدان و دوستداران و رهروان آنان است.از لحاظ جغرافیای زمان،خاطرات فارغ از نوع و اندازه متنی آن ،قطعه ای از تاریخ ملت و جامعه ای است که مجاهدان از آن برخواسته اند.درجغرافیای معنوی دین،خاطرات جلوه ای از رفتار پیروان و نمودی از میزان فهم و ادراک مجاهدان از معارف دینی خواهد بود.

و در بعد مجاهدت و مبارزه با دشمنان،خاطرات شیوه هایی برای توانمندسازی مجاهدان آینده و نسل های بعدی است که میتواند به انتقال روان تخصص و تجربه های رزمی منجر شده باری از آموزش و تربیت بردارد و دقت و سرعت انتقال را افزایش دهد.با این وصف اندک،اهمیت و ارزش خاطره،جمع آوری و حفظ و حراست و انتشار آن،نمایان می شود.

از این منظر اهمیت خاطره در موسسه حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس معاونت فرهنگی نیروی زمینی سپاه موردنظر بوده و تمامی مساعی لازم تشریک شده تا گامی هرچند کوچک اما کم نقص برداشته شود.

خاطره هایی که مطالعه خواهید کرد،درگذشته جمع آوری و در موسسه حفظ شده و امیدواریم از این پس شاهد انتشار پیوسته آن باشیم.نکته ای شاید لازم باشد متذکر شد این است که خاطره ها همواره با زبان محاوره جمع آوری می شوندکه هنگام عرضه به عموم باید به ادبیات نگارشی تبدیل شوند،اما سیر تبدیل ،تغییری در محتوی ایجاد نمی کند الا اینکه به قدر ممکن آنرا به ادبیات نگارشی نزدیک و نزدیک تر سازد.

اگر در خاطره های پیش رو خطاب به گویندگان و صاحبان ارجمند خاطره ها تفاوتی دیده شد مربوط به جابجایی و ترتیب دادن و حذف حواشی از آنهاست که لازمه یکدستی و حتی الامکان دارای آغاز و پایان مشخص بودن آنهاست.این مجموعه شامل سه دفتر است که دفتر اول خاطرات فرمانده گردان ها،دفتر دوم خاطرات فرمانده گروهان ها و دفتر سوم خاطرات فرمانده دسته ها را در بر میگیرد.

امید است فرماندهان محترم گردان ،گروهان و دسته ها در دفاع مقدس،با ارسال خاطرات دقیق خود در تکمیل این مجموعه مساعدت نمایند.

 

 

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *