شهید هادی زاهد

منتشرشده توسط مدیر سایت در تاریخ

شهید هادی زاهد

شهید هادی زاهد

 

شهید هادی زاهد متولد ۱۳۵۷ بود که در ۱۶ آبان ماه سال ۹۵ براثر انفجار مین در حلب به شهادت رسید. وی یکی از مستشاران نظامی بود که از ابتدای حضور مستشاران و مدافعان حرم در سوریه حضور داشت. وی اهل ساوه و ساکن تهران بود، از شهید ۲ فرزند به یادگار مانده است.

وی درباره نحوه و زمان اعزام شهید زاهد به سوریه می گوید: “شهید زاهد پاسدار رسمی نیروی قدس سپاه بودند و از ۵ سال پیش همزمان با آغاز درگیری ها در سوریه، برای دفاع از حرم عازم آنجا شد و تا همین چند روز پیش هم در آنجا برای دفاع از حرم مبارزه می کرد؛ در مواقعی که به ایران می آمد، مدام از خاطرات حضور در سوریه برای اعضای خانواده صحبت می کرد؛ هر بار که به ایران می آمد هول و ولا و نگرانی هایش برای سوریه بیشتر بود و مدام شوق دفاع از حرم در چشمانش دیده می شد؛ برای ما می گفت اگر جنگ سوریه دو بار دیگر هم تکرار شود باز هم برای دفاع از حرم با جان و دل حاضر می شوم”.

 

 

محمد زاهد در خصوص نحوه به شهادت رسیدن برادرش می گوید: ” خبر شهادت هادی از طریق همکاران ایشان به ما رسید؛ سه روز پیش در جریان یک عملیات مستشاری در منطقه ای از حلب که توسط جبهه مقاومت آزادسازی شده بود، یکی از پاهایش بر روی مین می رود و به شهادت می رسد”.

برادر شهید زاهد در پایان نیز در خصوص وضعیت مالی برادر شهید خود خاطرنشان می کند: ” وضعیت مالی و حقوقی هادی قبل از رفتن به سوریه با بعد از آن، هیچ تفاوتی نکرد؛ هرکسی می خواهد می تواند برود وضعیت خانه و زندگی شهید را در شهرک یاس ببیند”.

 

گلزار شهدا


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.