شهید علی رضا قنواتی

منتشرشده توسط مدیر سایت در تاریخ

شهید علی رضا قنواتی

شهید علی رضا قنواتی

 

شهید علی رضا قنواتی متولد ۱۳۳۹ و از رزمندگان دفاع مقدس بودند . یکی از خصوصیات بارز ایشان صبر بود. از نصایح همیشگی این بزرگوار به فرزندانشان  این بود که انان را به صداقت توصیه می‌کرد و می‌گفت: صداقت حرف اول زندگیتان باشد. اول با خدا بعد با خود و خانواده. اگر صداقت باشد هر چیزی پشت‌بندش می‌آید. همرزم شهید در سوریه علت تصمیمشان برای رفتن را اینگونه بازگو کرد

از رفتنمان  به سوریه باید برایتان بگویم که وقتی حضرت یوسف را برای فروش به بازار برده‌فروش‌ها آوردند، عده‌ای برای خرید ایشان به صف ایستادند، در میان آنها مرد فقیری بود. به او گفتند تو برای چه اینجا ایستادی؟ تو که پول خرید یوسف را نداری. مرد فقیر گفت: من پولی برای خرید یوسف ندارم اما اینگونه حداقل نامم درلیست خریداران یوسف ثبت می‌شود. حالا حکایت بچه‌های رزمنده مدافع حرم هم همین است، اگر شهید نشوند لااقل اسم شان در لیست مدافعان حرم حضرت زینب (س) ثبت خواهد شد. ما هم به این نیت راهی شدیم.

این بزرگوار در مرحله اول ۴۰ روزی رادر سوریه بود تا اینکه به مرخصی آمد و در مرحله دوم به سختی توانست خود را به سوریه برساند. 

و سرانجام در حمص سوریه و در مقام مستشار نظامی بر اثر اصابت خمپاره در درگیری با گروهک تروریستی داعش به فیض شهادت نائل آمد .

 

گلزار شهدا


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.