شهید علی اصغر کریمی

منتشرشده توسط مدیر سایت در تاریخ

شهید علی اصغر کریمی

شهید علی اصغر کریمی

 

بسیجی شهید مدافع حرم علی اصغر کریمی  متولد ۱۶ اسفند ماه سال ۶۰ بود که چندی پیش داوطلبانه برای دفاع از حریم اهل بیت(ع) راهی عراق شد و در تاریخ ۷ اسفند ماه سال جاری، در جریان آزادسازی شهر موصل به‌دست تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید. خانواده او در معراج شهدای مرکز، برای آخرین مرتبه با پیکر مطهرش وداع کردند.

در اسفند ماه سه اتفاق برای این شهید رخ داد که آخری، او را لاله‌گون کرد. تولد زمینی این شهید در اسفند ماه بود و ازدواجش و سرانجام در همین ماهی که متصل به بهار طبیعت است، برای همیشه جاودانه شد. در معراج شهدا و قبل از اینکه پیکر شهید را برای وداع، نزد خانواده بیاورند، مادر شهید تولد فرزندش را تبریک می‌گفت. «زهره تبریزی» مادر شهید «علی اصغر کریمی» در گفتگو با تسنیم، درباره اینکه وقتی پیکر فرزندش را ببیند به او چه می‌گوید، گفت: می‌گویم مامان، تولدت مبارک باشد علی عزیزم، اسفند، ماه تولدت است، مادر تولدت مبارک.

او که یک پسر دیگر و یک دختر دارد، درباره رضایت گرفتن پسرش برای رفتن به دفاع از حریم اهل بیت(ع)، گفت: هر زمان که با پسرم صحبت می‌کردم، می‌گفتم: “مامان، تو زندگی و همسر داری، بمان» ولی او فقط یک لبخند ملیح می‌زد و سرش را پایین می‌انداخت و می‌گفت: “مامان، من دوست دارم و راهم را انتخاب کرده‌ام”.

مادر شهید خاطره‌ای از زمان خداحافظی پسرش با او ندارد، چرا که پسر می‌دانسته مادرش ناراحت می‌شود، خداحافظی نکرده و زمانی که به عراق رفته، از آنجا تماس گرفته و با مادر صحبت کرده است. مادر راضی به رضای خدا هست و می‌گوید: هرچه خدا بخواهد، این راه، خواسته خودش بوده است.

مادر این شهید مدافع حرم در حالی که تابوت فرزندش را به آغوش کشیده بود در سخنانی گفت: همچون امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) به شهادت رسیده‌ای. من دیگر پس از این تو را نمی‌بینم. تو برای من فرزند خوبی بودی.

گلزار شهدا


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.