شهید رمضان روحی

منتشرشده توسط مدیر سایت در تاریخ

شهید رمضان روحی

شهید رمضان روحی

شهید رمضان روحی

زندگینامه

شهید رمضان روحی فرزنده مرحوم التفات روحی در سال ۱۳۴۵ در روستای بقرآباد منطقه فولادلو از توابع استان اردبیل دیده به جهان گشود.وی تا مقطع دوم راهنمائی در زادگاهش تحصیل کرد و در سال ۱۳۶۵ از شهر اردبیل اعزام به خدمت مقدس سربازی شد و در جنگ تحمیلی حضور پیدا کرد.ده مرحوم التفات روحی در سال ۱۳۴۵ در روستای بقرآباد منطقه فولادلو از توابع استان اردبیل دیده به جهان گشود.

جانباز شهید حاج رمضان روحی از سال‌ها قبل با عشق به شهادت در مکان فعلی محل تدفینش قبری خریداری کرده و سنگ نوشته‌ای را نیز با نام خودش روی آن قرارداده بود تا بیانگر اندکی از شوقش به پرکشیدن تا جواررحمت بی‌منتهای الهی باشد.

وی تاریخ تولدو مجروحیتش را براین سنگ قبر نمادین حک کرده و جای تاریخ شهادت را خالی گذاشته بود که سرانجام تاریخ ۱۳۹۱/۱۱/۲۵ روی آن ثبت گردید.

رمضان روحی ۱۶ ماه و نیم در جبهه‌های حق علیه باطل جنگید و در تاریخ ۷/۷/۶۶ در «عملیات فکه» و در حالی که مقابل تیر مستقیم دشمن قرار گرفت تا گلوله به دیگر همرزمانش اصابت نکند، مجروح شد.

شهید رمضان روحی ازدواج کرده بود و حاصل این ازدواج دختری به نام بیتا می‌باشد. وی همچنین سال ۱۳۸۸ به زیارت خانه خدا مشرف شده بود.

شهید حاج رمضان روحی جانباز ۷۰ درصد پس از تحمل ۲۷ سال درد و رنج بهمن سال ۱۳۹۱به همرزمان شهیدش پیوست.

 

گلزار شهدا


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.