سردار پاکپور : بسیج کادر درمانی نیروی زمینی سپاه برای مقابله با کرونا

منتشرشده توسط مدیر سایت در تاریخ

پاکپور

پاکپور

 

سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره جمع‌بندی اقدامات نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: اقدامات گسترده‌ای در ابعاد امدادرسانی پزشکی، بهداشتی، معیشتی و جنگ نوین انجام شده است.

وی افزود: نیروی زمینی سپاه با برگزاری یک رزمایش بیولوژیک در اوایل فروردین امسال توانست ده‌ها میلیون مترمربع از استان‌های سراسر کشور را ضدعفونی کند که این کار به‌کمک قرارگاه‌های نیروی زمینی سپاه صورت گرفت.

فرمانده نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه تاکنون حدود ۶۰ هزار عدد ماسک، ۵۷ هزار جفت دستکش و ۴۱۰۰ دست لباس کادر درمانی در کارگاه‌های نیروی زمینی سپاه تولید شده است؛ ادامه داد: ضدعفونی و گندزدایی بیمارستان‌های کشور، گسترش زیرساخت‌های بهداشتی ، غربالگری بیماران مبتلا به کرونا و توزیع اعتبارات بهداشتی از دیگر اقدامات نیروی زمینی سپاه در حوزه بهداشت و درمان بوده است.

سردار پاکپور با اعلام اینکه نیروی زمینی سپاه ۱۲ بیمارستان سیار و ثابت را با ظرفیت بیش از ۳۰۰۰ تخت بستری برای مقابله با ویروس کرونا فراهم کرده است؛ گفت: قریب به ۱۰ هزار نفر کادر تخصصی درمانی نیروی زمینی سپاه در سراسر کشور برای کمک به ادامه مقابله با ویروس کرونا بسیج شد‌اند و یا با دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور و قرارگاه‌های ده‌گانه نیروی زمینی همکاری می‌کنند. همچنین بیمارستان سیار ۵۰۰تختخوابی نیروی زمینی سپاه نیز برای خدمت‌رسانی به مبتلایان به کرونا در حالت آماده‌باش است. همه بیمارستان‌های نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا آماده هستند.

وی اضافه کرد: راه‌اندازی بزرگترین بیمارستان سیار کشور در قم، ایجاد آزمایشگاه‌های پیشرفته برای مدیریت ویروس کرونا، تهیه ادوات پیشرفته بهداشتی و درمانی اعم از سامانه سی‌تی‌اسکن سیار، ام‌آرآی و سرولوژی و…، اعزام، ست کامل سامانه سل کانتر، اتوکلاو و اف‌بی‌اس و ای‌اس‌آر به مناطق دارای بیشترین پیک ویروس کرونا، اجرای مرکز غربالگری در استان‌های کشور، تجهیز بیمارستان‌های سیار به سامانه پی‌سی‌آر، توانمند نمودن بخش‌های جراحی و تروما، تجهیز بیمارستان‌های سیار به سامانه‌های پزشکی جنگ نوین و… از جمله دیگر اقدامات نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا در زمینه  بهداشتی و درمانی بوده است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه تأکید کرد: ۳۸۳ نقطه راهبردی در سراسر کشور به‌صورت ویژه ضدعفونی و گندزدایی شده است و ۲۰۰ تیم با فعالیت ۱۵۰۰ نیروی تخصصی به‌صورت ویژه در زمینه گندزدایی و ضدعفونی مناطق آلوده مشغول به کار هستند. ۲۶۶ دستگاه تجهیزات تخصصی از ۳۴ یگان مشغول فعالیت در خصوص گندزدایی و ضدعفونی اماکن و معابر هستند. همچنین شهرهای مقدس همچون قم و مشهد با همکاری یا هماهنگی گروه ۲۴ بعثت نیروی زمینی سپاه و با به‌کارگیری ده‌ها دستگاه ادوات تخصصی جنگ نوین ضدعفونی شده است.

سردار پاکپور با اشاره به تولید سامانه‌های جنگ نوین در نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا یادآور شد: ساخت سامانه‌های ازن‌ساز، تولید چادر ازن‌زنی برای رفع آلودگی نفرات، ساخت چادر رفع آلودگی با قابلیت ازن‌زنی لحظه‌ای از جمله محصولات تولیدی نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا بوده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما با یاری خدا تا نابودی کرونا ویروس در خدمت ملت شریف ایران هستیم قرارگاه‌های ده‌گانه نیروی زمینی سپاه در سراسر کشور با داشتن پایگاه‌های مختلف و با جدیت اقدامات خدماتی، بهداشتی و امدادی را انجام می‌دهند.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.