دانلود کتاب نهج البلاغه

منتشرشده توسط مدیر سایت در تاریخ

نهج البلاغه

نهج البلاغه

 

معرفی کتاب نهج البلاغه

نهج‌البلاغه برگزیده‌ای از سخنان امام علی (علیه السلام) است که توسط سید رضی در اواخر قرن چهارم هجری گردآوری شد.

کتاب حاضر متن کامل نهج البلاغه به همراه ترجمه فارسی آن بوده و شامل خطبه‌ها، نامه‌ها و حکمت‌های حضرت امیر المومنین (علیه السلام) است.

این کتاب شریف به همت و تلاش مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران، با هدف ترویج معارف حیات بخش اهل بیت (علیهم السلام) و همچنین یکسان سازی شیوه علامت گذاری متون دینی تهیه گردیده و توسط شرکت دانش نگاران برنا بصورت واحد و یکجا عرضه شده است.

-ویژگی های خاص این نسخه به شرح ذیل می باشد:

* علامت گذاری حروف و کلمات:

به منظــور ایجاد سهولت در قرائت متن نهج البلاغه برای عمـــوم مردم، در این نسخه – مطابق شیــوه علامت گذاری مصاحف مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران – از علائم و حرکات غیر ضروری که باعث شلوغی خط و ایجاد مشکل در خواندن می شود، استفاده نشده است.

* استفاده از قلم رایانه ای نسخ عربی:

در میان قلم ها و خطوط موجود، قلم رایانه ای نسخ عربی که توسط کارشناسان واحد رایانه مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران تهیه شده از خوانایی و چشم نوازی خاصی برخوردار است؛ لذا در متن عربی نهج البلاغه از فونت مذکور استفاده شده است.

* ویرایش علامت های نقطه ویرگول:

از آنجا که وجود علائم نقطه ویرگول سبب صحیح خواندن عبارات نهج البلاغه می شود و علاوه بر آن، تأثیر به سزایی در القای معنای صحیح عبارات دارد، در این نسخه، علائم مذکور بازنگری و یکسان سازی شده است.

* استفاده از ترجمه روان مرحوم استاد محمد دشتی:

از ویژگی های مهم این ترجمه به موارد زیر می توان اشاره نمود:

– رعایت سادگی و روانی عبارات در ترجمه، به گونه ای که برای عموم مردم قابل فهم باشد.

– آوردن شأن نزول خطب و نامه ها

– معرفی مخاطب های امام در میان عبارات

– نام گذاری خطب و نامه ها بر اساس محتوای آنها

 

[av_button label=’دانلود کتاب’ link=’manually,http://dl3.takbook.com/pdf/ebook6077[www.takbook.com].pdf’ link_target=’_blank’ size=’large’ position=’center’ icon_select=’yes’ icon=’ue84f’ font=’entypo-fontello’ color=’theme-color’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ admin_preview_bg=”]


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.