بسته معیشتی سپاه برای آسیب‌دیدگان کرونا

منتشرشده توسط مدیر سایت در تاریخ

سخنگوی سپاه

سخنگوی سپاه

 

سردار رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه «در انتهای الوند» ضمن اشاره به پرتاب ماهواره نور گفت: تقریباً همه رسانه‌های داخلی و خارجی این موضوع را پوشش دادند و فکر می‌کنم زاویه پنهانی وجود ندارد که بخواهم در موردش حرف بزنم؛ می‌خواهم این موفقیت بزرگ را که مرهون تلاش فرزندان ایران عزیزمان در مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و ترم جدیدی از دستیابی به علوم فضایی و نظامی  را  به مجموعه کشور هدیه داد خدمت ملت ایران تبریک بگویم. این کار بزرگ در آستانه ماه مبارک رمضان رخ داد و خیروبرکتی دوچندان داشت.

وی تأکید کرد: باید بگویم اولین موردی بود که در این نوع کارها همه دشمنان ما به دستیابی جمهوری اسلامی به دانش فضایی اذعان کردند؛ البته آنان در مراحل متعددی قدرت ما را انکار کردند و بعداً پذیرفتند اما این اتفاق جزو معدود مواردی بود که در همان ابتدا پذیرفتند و به‌رسمیت شناختند.

او در مورد بازخورد‌های جهانی این اتفاق گفت: بازخورد جهانی این اتفاق این بود که آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها اذعان کردند که تحریم‌ها نتوانسته هیچ خللی در پیشرفت‌های علمی جمهوری اسلامی پیش بیاورد و علی‌رغم وجود تحریم‌های سنگین جوانان این کشور با عزم و اراده توانستند راهی را که طراحی کرده بودند طی کنند، این جمله کلیدی آنان بود و اذعان کردند که اگرچه تحریم‌ها وضعیت معیشتی مردم را تحت تأثیر قرار داده است اما نتوانسته پیشرفت‌های علمی کشور را متوقف کند. گروه دیگر آنان نیز گفتند که اگر کشوری در سایه تحریم بتواند چنین اقداماتی را انجام دهد، قطعاً قادر است که اقدامات دیگری ازجمله تأمین معیشت مردم خود را هم انجام دهد.

سخنگوی سپاه پاسداران تصریح کرد: بعد دیگر اندیشمندان و متخصصان بودند که به پیشرفت‌های شگرف فرزندان این ملت در طول سال‌های گذشته اذعان کردند، ما در جریان دفاع مقدس، در حوزه دفاعی و نظامی بسیار مظلوم واقع شدیم و از همان‌جا بود که جرقه‌های اینکه ایران قوی، توانمند و مجهز در حوزه‌های دفاعی داشته باشیم زده شد تا بتوانیم از جغرافیای خود، مردم خودمان و… به‌خوبی حراست کنیم.

او در پاسخ به سؤالی مبنی بر این‌که چه نمره‌ای به تلاش‌های سپاه پاسداران پس از انقلاب اسلامی می‌دهد، گفت: هیچ زمان مدعی نیستیم و نباید مدعی باشیم که در انتهای راه هستیم اما باید بگویم زمانی که این کشور تحویل فرزندان انقلاب شد در خیلی از حوزه‌ها نمره قابل قبولی نداشتیم اما فکر می‌کنم که اکنون باید نمره ۱۸ــ۱۹ به خود بدهیم.

سردار رمضان شریف گفت: می‌خواهم از همه دانشمندان، مسئولین، جناح‌های سیاسی و آحاد مردم که در این روزها تبریکات زیادی را به سپاه پاسداران ارسال کردند تشکر کنم و اطمینان بدهم که فرزندانشان در سپاه پاسداران همواره به عزت و توسعه ایران اسلامی می‌اندیشند و لحظه‌ای را برای قدرتمندسازی کشور از دست نخواهند داد.

سخنگوی سپاه پاسداران درباره اقدامات سپاه در مبارزه با کرونا گفت: متناسب با شرایطی که در آن قرار داریم و با توجه به مصوبات ستاد ملی کرونا، کمک‌های سپاه پاسداران و بسیج همچنان ادامه دارد؛ روزهای اول بحث بهداشت و در اختیار قرار دادن بیمارستان‌ها و ایجاد نقاهتگاه‌ها در مراکز استان‌ها و تهران را در دستور کار داشتیم. این نیازی بود که ستاد ملی کرونا و وزیر بهداشت درخواست داشتند اما در روزهای بعد شرایط متفاوت‌تر شد و به‌کارگیری خانواده بسیج و سپاه برای ضدعفونی‌کردن مراکز تجمع بزرگ ازجمله بیمارستان‌ها را شاهد بودیم. اخیراً نیز بعد از فرمایشات رهبری مبنی بر کمک مؤمنانه به کسانی که شغلشان را در جریان کرونا ازدست داده بودند و مشکل دارند قرارگاهی را تحت عنوان قرارگاه امام حسن(ع) راه‌اندازی کردیم و تاکنون یک‌میلیون و پانصد هزار بسته معیشتی برای ۳٫۵ میلیون خانواده تهیه شده است که مرحله دوم و سوم آن در طول ماه مبارک رمضان انجام خواهد شد.

 


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.